Aktualności

Międzyszkolny konkurs „SPEEDCUBING- sztuka szybkiego układania kostki Rubika”

5 czerwca 2019 r w ramach grantu oświatowego odbył się pierwszy Międzyszkolny konkurs „SPEEDCUBING- sztuka szybkiego układania kostki Rubika” 🎲 dla szkół podstawowych i szkół ponadgimnazjalnych. Uczniowie mieli niepowtarzalna okazja do zaprezentowania swoich umiejętności układania kostki Rubika na czas. Dzięki profesjonalnej macie oraz timerowi do układania kostki Rubika, zawodnicy mogli poczuć się jak na profesjonalnych zawodach w tej dyscyplinie. Wielkie emocje i ogromna rywalizacja towarzyszyła zawodnikom w czasie trwania całego konkursu.
1⃣Mistrzem w kategorii indywidualnej szkół podstawowych został Arkadiusz Sroczyk, uczeń Szkoły Podstawowej Nr 1 w Dzierżoniowie. Arek ułożył kostkę w 15 sekund uzyskując rekord tych zawodów. Na chwilę obecną rekord świata w układaniu tej kostki wynosi 3,47 sekundy. 1⃣Mistrzem w kategorii indywidualnej szkół ponadgimnazjalnych został Jakub Dębosz, uczeń Zespołu Szkół Nr 1 w Dzierżoniowie, 2⃣Wicemistrzem w kategorii indywidualnej szkół podstawowych został Antoni Chorążyczewski uczeń Szkoły Podstawowej Nr 5 w Dzierżoniowie, 2⃣Wicemistrzem w kategorii indywidualnej szkół ponadgimnazjalnych został Mateusz Sujewicz uczeń II Liceum Ogólnokształcącego w Dzierżoniowie, 3⃣miejsce w kategorii indywidualnej szkół podstawowych wywalczył Miłosz Mitrofaniuk uczeń Szkoły Podstawowej Nr 5 w Dzierżoniowie, 3⃣miejsce w kategorii indywidualnej szkół ponadgimnazjalnych otrzymał Adrian Radziewicz uczeń II Liceum Ogólnokształcącego w Dzierżoniowie, 🏆Mistrzem w kategorii grupowej zostało II Liceum Ogólnokształcącego w Dzierżoniowie. Wszystkim jeszcze raz serdecznie gratulujemy! Już za rok kolejne Speedcubing, więc pora rozpocząć treningi. Zapraszamy! Ps. Składamy szczególne podziękowania uczniom klasy MT2 tzw. „mieszaczom”.