Aktualności

IX ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

4 października 2019 r. w naszej szkole odbył się IX ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA. Od 30.09.19 do 3.10.19 na lekcjach matematyki uczniowie zdawali online 1- minutowy test z tabliczki mnożenia. Dwie osoby z każdej klasy mające największą liczbę punktów i najmniejszą liczbę prób zakwalifikowały się do piątkowego Turnieju o Mistrza Tabliczki Mnożenia. Dziś podczas turnieju uczniowie pracowali w parach podzieleni różnymi rocznikami. Uczniowie przypominali sobie tabliczkę mnożenia poprzez rozwiązywanie łamigłówek matematyczno–logicznych tj.: szyfrogram, tarcza z tabliczką mnożenia, kwadrat łaciński, zaczarowany kwadrat, sudoku z tabliczką mnożenia. Najszybciej i bezbłędnie przygotowane zadania rozwiązali Franciszek Koper i Sebastian Rut. Po turnieju odbyły się warsztaty „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają”. Uczniowie z klas pierwszych byli trenerami i uczyli a później przepytywali z tabliczki mnożenia z wykorzystaniem metod na palcach swoich starszych kolegów. Dzięki uprzejmości i dofinansowaniu przez Stowarzyszenie “Nasza Radiobuda” mogliśmy zakupić słodkie nagrody oraz słodki poczęstunek dla uczestników turnieju i warsztatów.
koordynator akcji prof. Aleksandra Biel-Seremak