Aktualności

Warsztaty #CodeWeek -obszar Wolontariat PAM

Dziś odbyły się pierwsze z pięciu zaplanowanych warsztatów z kodowania #CodeWeek. Gościliśmy przesympatycznych przedszkolaków grupy Wisienek z Niepubliczne Przedszkole Szóstka Dzierżoniów. Dzieci programowały robota MIND. Na planszy przygotowanej na dywanie same mogły poczuć się jak roboty programowane przez kolegów. Dzieci układały kod przejścia robota do domku umieszczonego na planszy. Uczestnicy warsztatów grali również w karty Cody Roby. Programowali swojego robota za pomocą kart tak, by dogonił drugiego robota. Świetnie poradzili sobie również z ułożeniem Tangramu. Warsztaty realizowane są w ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania oraz PAM-u Programu Aktywności Młodzieży w powiecie dzierżoniowskim w obszarze Wolontariat.
Bardzo dziękuje wspierającym mnie wolontariuszom-trenerom: prof. Ewie Nierodzie oraz uczniom z klasy MT1 1. ANTONIEMU KOPER, 2. FRANCISZKOWI KOPER MT1P 3.MALWINIE KOSIÓR 4.JAKUBOWI BĄCZKOWSKIEMU 5.DAWIDOWI PLUTA 6.JAKUBOWI CIOŁKO 7.JAKUBOWI CHRZANOWSKIEMU TIA1p 8 LUDWIKOWI MUSIELSKIEMU Roboty MIND oraz słodycze dla uczestników warsztatów zostały zakupione ze środków Gminy Miejskiej Dzierżoniów w ramach realizacji Programu Rozwoju Społecznego na lata 2015-2020 . Organizator warsztatów prof. Aleksandra Biel-Seremak