Aktualności

Nasi uczniowie w etapie diecezjalnym Olimpiady Teologii Katolickiej w Świdnicy.

4 marca dwóch uczniów naszej szkoły – Radosław Panek i Igor Jesionek – wzięło udział w etapie diecezjalnym Olimpiady Teologii Katolickiej w Świdnicy. Tematem tegorocznej edycji było hasło „Dumni z Ewangelii i z Polski”. Uczestnicy olimpiady musieli zapoznać się ze wskazaną literaturą i wykazać się jej dobrą znajomością. Zakres konkursu obejmował znajomość tekstów Pisma Świętego, Katechizmu Kościoła Katolickiego, nauczania papieskiego Jana Pawła II oraz prymasa Wyszyńskiego, a także opracowania naukowe w zakresie katolickiej wizji patriotyzmu i historii Polski. Etap szkolny, w którym wzięło udział 10 uczniów, odbył się 4 grudnia 2019, a jego zwycięzcy reprezentowali nas w Świdnicy. Szczególnym powodem do dumy niewątpliwie było 5 miejsce Radosława Panka. Gratulujemy!

 

Znamy laureatów XXX Olimpiady Teologii Katolickiej w diecezji świdnickiej

opiekun uczniów prof. Tomasz Wojciechowski