Aktualności

UWAGA ! Konkurs Wiedzy Psychologicznej.

Zapraszamy do udziału w IV edycji Konkursu Wiedzy Psychologicznej organizowanego przez
Instytut Psychologii Uniwersytetu Wrocławskiego
“Zapraszamy uczniów szkół średnich do pogłębienia wiedzy z zakresu psychologii funkcjonowania człowieka i jego relacji ze środowiskiem. Udział w konkursie będzie niezapomnianą przygodą, dzięki której poszukiwać będziecie odpowiedzi na ważne dla psychologów pytania o wpływ różnorodnych sytuacji społecznych na ludzkie zachowanie.”
Aby wystartować w konkursie potrzebnych jest tylko pięć kroków.
Krok pierwszy – zgłaszacie się w swojej szkole do psychologa szkolnego, który jako Wasz opiekun pomoże w przygotowaniu się do konkursu.
Krok drugi – zapoznajecie się szczegółowo z treścią poniższych pozycji książkowych:
1. Buss, D. (2001). “Psychologia ewolucyjna”. Gdańsk: GWP – str. 23-91.
2. Miller, G. (2004). “Umysł w zalotach”. Poznań: REBIS – str. 289-471.
3. Pinker, S. (2002). “Jak działa umysł”. Warszawa: Książka i Wiedza – str. 393- 459; 460-561.
Krok trzeci – opiekunowie z ramienia szkoły zgłaszają uczniów
Krok czwarty – w dnia 05.12.2020 o godzinie 12.00, wszyscy uczestnicy zgłoszeni na konkurs otrzymają maila od Organizatora z linkiem przekierowującym do testu wiedzy, składającym się z pytań zamkniętych, weryfikujących wiedzę z zakresu wskazanych lektur, a Komisja Konkursowa dokonuje oceny testów i wyłania zwycięzców.
Osoby chętne do udziału w konkursie zapraszamy do zapisów do psychologa szkolnego poprzez dziennik Librus, prosimy wtedy o przesłanie wiadomości i podanie adresu e.mail oraz numeru telefonu ( wymagania organizatora- dane potrzebne do zgłoszenia ).
TERMIN ZGŁOSZENIA: do 10 listopada 2020 r.
Zapraszam
Agnieszka Nowaczewska
psycholog szkolny