Aktualności

Pierwsze warsztaty gimnastyczne pt. „Średniaki kreatywnie – czyli ekwilibrystyka z teatrem ruchu, by uczeń nie pozostawał już w bezruchu” 🤸‍♀️🤸 realizowane w ramach grantu oświatowego.

👉👉W dniu 11.06.2021 odbyły się w naszej szkole pierwsze warsztaty gimnastyczne pt. „Średniaki kreatywnie – czyli ekwilibrystyka z teatrem ruchu by uczeń nie pozostawał już w bezruchu” 🤸‍♀️🤸 realizowane w ramach grantu oświatowego.
Warsztaty przeznaczone były dla uczniów szkół średnich powiatu dzierżoniowskiego. Wzięli w nich udział uczniowie oraz nauczyciele
I oraz II Liceum Ogólnokształcącego w Dzierżoniowie, Zespołu Szkól nr 3 w Dzierżoniowie, Liceum Ogólnokształcącego w Bielawie oraz Zespołu Szkół nr 1 w Dzierżoniowie.🏣👈👈👈
Celem warsztatów było wdrożenie nowych technik sportowych, zapoznanie z biomechaniką ludzkiego ciała poprzez czynny udział w warsztatach. 🧐🦾🦿🦵✍️🧠
Warsztaty prowadzili Adam Wysoczański🧑‍🏫 fizjoterapeuta i trener Stowarzyszenia Arte-Fit oraz Szymon Flis👨‍🏫 inżynier mechaniki i budowy maszyn, fizjoterapeuta, a organizatorem była Pani prof. Małgorzata Owczarek nauczyciel wychowania fizycznego w Zespole Szkół nr1.👩‍🏫
Panowie rozpoczęli od pokazu akrobatycznego😀🤸🤸‍♀️, który wzbudził w uczestnikach wiele pozytywnych emocji. Akrobaci nie tylko ożywili widownie ale również wzruszyli.🤩😱😍😊 Show Adama i Szymona na pewno zachęcił do aktywności i „ruszenia się z kanapy” (jak powiedział jeden z uczestników)🙃😃
Następnie odbył się wykład na temat „Metodyka ruchu – anatomia i biomechanika podstawowych czynności ruchowych. Wady postawy, a płynność wykonywanych ćwiczeń”, lekcja mechaniki przy użyciu ludzkiego ciała – Fuzja biomechaniki i anatomii w inżynierii ludzkiego ciała. 🧑‍💼👨‍💼
W części kolejnej odbyły się zajęcia praktyczne. Trenerzy zaczęli od mocnej rozgrzewki, by w kolejnym etapie uczniowie mogli bezpiecznie przejść do nauki wykonywania piramid akrobatycznych. Uczniowie z wielkim zapałem i zaangażowaniem brali udział w ćwiczeniach i widać było, że sprawia to im super zabawę i frajdę.🤼‍♀️🤼🤸‍♀️🤸🤸‍♂️ Nawet opiekunowie uczniów podjęli walkę zrobienia jednej z figur akrobatycznych 😃😅 Zajęcia uświadomiły młodzieży, jak istotne korzyści płyną z posiadania wiedzy na temat anatomii ruchu ciała i jak wielki wpływ na ruch na nasze codziennie funkcjonowanie. Co jest bardzo istotne- szczególnie w czasie, gdy świat zmaga się z konsekwencjami pandemii.😷😷😃🙂😉
Na koniec wszyscy uczestnicy oraz opiekunowie otrzymali pamiątkowe koszulki z logo szkoły oraz Stowarzyszenia Arte – fit i zrobili pamiątkowe zdjęcie.👨‍👩‍👧‍👦🎬📷📸 Mamy nadzieję, że ten dzień zostanie na długo w pamięci uczestników i z niecierpliwością czekamy na kolejne tego typu wydarzenia, o których będziecie na bieżąco informowani. Zachęcamy do śledzenia👀👀👣👣 nas na FB.🎥📺☎️
Szczególne podziękowania dla najlepszych prowadzących, za super przygotowane warsztaty oraz dobrą zabawę;) Adam Wysoczański i Szymon Flis BRAWO!!!!💪💪💪👏👏👏🥰
Miło było gościć szkoły I LO, II LO ZS nr3 oraz LO Bielawa 👈👈👈👏👏👏😊
organizator i opiekun prof. Małgorzata Owczarek☺️🙋‍♀️