I Międzyszkolny Konkurs Matematyczny „Sudoku”

Dziś 15 czerwca 2021 r. odbył się I Międzyszkolny Konkurs Matematyczny „Sudoku” realizowany w ramach grantu oświatowego.
W rozgrywkach startowało 10 uczestników, reprezentujących następujące szkoły : Szkołę Podstawową w Łagiewnikach, Szkołę Podstawową Nr 5 w Dzierżoniowie, II LO w Dzierżoniowie, Zespół Szkół Nr 1 w Dzierżoniowie, Zespół Szkół nr 2 w Dzierżoniowie.
Podczas konkursu uczniowie rozwiązywali 5 łamigłówek 9×9.

Laureatami konkursu zostali uczniowie:

🔴W kategorii szkół podstawowych:

🥇I miejsce zdobył Mateusz Krawczyk ze Szkoły Podstawowej w Łagiewnikach

🥈II miejsce zdobyła Nikola Wilczewska ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Dzierżoniowie

🥉III miejsce zdobyła Aleksandra Białek ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Dzierżoniowie

IV miejsce zdobył Mateusz Kowalczyk ze Szkoły Podstawowej w Łagiewnikach

🔴W kategorii szkół ponadpodstawowych:

🥇I miejsce zdobyła Katarzyna Gil z Zespołu Szkół nr 2 w Dzierżoniowie,

🥈II miejsce zdobyła Natalia Rąpała z II LO w Dzierżoniowie.

🥉III miejsce zdobyła Zuzanna Franczak z Zespołu Szkół Nr 1 w Dzierżoniowie,

IV miejsce zdobyła Lena Maniak z II LO w Dzierżoniowie.
V miejsce zdobył Adrian Klimczak z Zespołu Szkół Nr 1 w Dzierżoniowie,
VI miejsce zdobyła Kamila Salomon z Zespołu Szkół nr 2 w Dzierżoniowie.

Uczniowie odebrali nagrody i dyplomy z rąk Pani Dyrektor Zdzisławy Kądziołki oraz opiekunki konkursu Aleksandry Biel-Seremak.
Gratulujemy zwycięzcom i życzymy kolejnych sukcesów!

Zdobywczyni I miejsca Katarzyna Gil z Zespołu Szkół nr 2 w Dzierżoniowie, bezbłędnie rozwiązała 5 sudoku w ekspresowym czasie: 22 minut. Gratulujemy świetnego wyniku.

Sudoku ćwiczy logiczne myślenie i pamięć. Dlatego warto tą grą się zainteresować. Zachęcamy do rozwiązania jednej z łamigłówek z którą borykali się uczestnicy.

Organizator konkursu Aleksandra Biel-Seremak