Aktualności

Lekcja matematyki w klasie EM3 w Muzeum Miejskim Dzierżoniowa

Dzisiaj 17.09.21 lekcja matematyki w klasie EM3 odbyła się w Muzeum Miejskie Dzierżoniowa . Uczniowie aktywnie zwiedzali wystawę “Wszystko… jest liczbą”, przygotowaną przez Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Jak sam tytuł wystawy, a zarazem popularne hasło pitagorejczyków, wskazuje, wystawa dotyczy królowej nauk – matematyki. Interaktywne eksponaty podzielone są na dwa działy. Pierwszym z nich jest “Język natury” – gdzie można poeksperymentować i dowiedzieć się ciekawych rzeczy z zakresu geometrii. Drugi dział nosi nazwę “Liczby wokół nas”. Uczniowie samodzielnie przeprowadzali eksperymenty, sprawdzając jak wiele jest sposobów liczenia oraz jak bardzo, często w zaskakujący sposób, matematyka otacza nas w codziennym życiu.
 
Opiekun Aleksandra Biel-Seremak