Aktualności

Międzynarodowy Konkurs Fotograficzny „Matematyka w obiektywie”

Szanowni Państwo,

Jak co roku zapraszam do udziału i do promowania Międzynarodowego Konkursu Fotograficznego „Matematyka w obiektywie” www.mwo.usz.edu.pl .

 

Konkurs wspomaga edukację matematyczną,  proces matematycznego myślenia;  popularyzuje wiedzę i kulturę matematyczną. Ma charakter powszechny i jest całkowicie bezpłatny. Uczestnicy rejestrują się za pośrednictwem strony www i wysyłają zdjęcia, którym przypisują nazwy związane z matematyką.

 

Organizatorzy: Uniwersytet Szczeciński oraz Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie przygotowali w tym roku dla laureatów cenne nagrody, m.in. MacBooki Apple wraz z opłaconym podatkiem, smartfony, czytniki e-booków, wyjazdy promocyjne, gadżety. Najlepsze prace będą gościły w wielu galeriach i publikacjach. Sukces w konkursie międzynarodowym łączącym naukę ze sztuką może być ponadto podstawą do przyznania zewnętrznych stypendiów, i grantów. Zachęcam również osoby pragnące propagować idee konkursu do rejestracji w systemie konkursowym w charakterze ambasadorów.

Na najaktywniejszych czekają nagrody.

Zapraszamy do subskrybowania kanału Matematyki w obiektywie na YouTube: https://youtu.be/wnKd7CAwGFQ  oraz  https://youtu.be/SEiTAZV_SYo  Filmy pokazują przykładowe fotografie, zapraszają do przygody matematycznej w języku polskim, angielskim oraz w języku migowym.  Pliki propagujące konkurs są gotowe do pobrania na stronie www konkursu.

Organizatorzy wydarzenia od roku 2010 współpracują z Województwem Zachodniopomorskim www.wzp.pl , a od roku 2020 również z Województwem Mazowieckim www.mazovia.pl .

 

Przewodnicząca Jury i Kierownik Projektu

Mathematics in Focus

 

dr hab. Małgorzata Makiewicz, prof. APS, prof. US