Aktualności

“Magia Gór Sowich”

16.11.2023 r. sześciu uczniów naszej szkoły (z TE 2: Bartosz Aftanas, Mateusz Bąk, Miłosz Herbut, Sławomir Hajczewski, Dominik Słupski oraz z TI 3 Szymon Kuriata) uczestniczyło w spotkaniu z przewodnikiem p. Miłoszem Wrzesińskim. Wydarzenie miało miejsce w dzierżoniowskiej Bibliotece Pedagogicznej, a jego temat brzmiał “Magia Gór Sowich”. Ciekawa gawęda była wielowątkową opowieścią o wielkich walorach turystyczno-przyrodniczych nieodległych od nas miejsc, ich pięknych krajobrazach, bogactwach naturalnych, intrygującej historii i pozostałych po niej obiektach, a cała opowieść okraszona została różnymi ciekawostkami. Wspomniani zostali również nobliści związani z tymi terenami (Olga Tokarczuk oraz Gerhart Hautptmann). Słowo mówione ilustrowane było unikatowymi slajdami oraz słowem pisanym (książki). Pieczę nad uczniami podczas wyjścia sprawowała Genowefa Kotowska.