Aktualności

Dni Otwarte Wydziału Filologii Germańskiej Uniwersytetu Wrocławskiego

16 kwietnia 2024 roku 26 uczniów z naszej szkoły oraz 14 uczniów z I LO w Dzierżoniowie wraz z opiekunami panią Katarzyną Rogowską i panem Piotrem Kwiatkowskim odwiedziło w ramach Dni Otwartych wydział Filologii Germańskiej Uniwersytetu Wrocławskiego. Na początku pani prof. Joanna Szczek przedstawiła krotki rys historyczny Uniwersytetu Wrocławskiego. Kolejnym punktem był jej wykład na temat Grzeczności i Niegrzeczności w języku niemieckim oraz stereotypach Niemców. Na zakończenie uczniowie mieli możliwość zwiedzenia Uniwersytetu i zapoznania się z ofertą kierunków studiów prowadzonych na Uniwersytecie Wrocławskim. Jako koordynator chciałbym serdecznie podziękować pani Katarzynie Rogowskiej za kompleksowe zorganizowanie tego wyjazdu i nawiązanie współpracy z pracownikami naukowymi Uniwersytetu. Na szczególną uwagę zasługuje wzorowe zachowanie uczniów podczas całego wyjazdu oraz aktywny ich udział w wykładzie. Uczniowie wrócili bardzo zadowoleni. Wyjazd był udany i myślę, że będzie cieszył się nadal zainteresowaniem wśród uczniów w przyszłym roku szkolnym. Piotr Kwiatkowski