26 listopada 2024 roku odbył się Międzyszkolny konkurs matematyczny „Sudoku”.
W konkursie wzięło udział 13 uczestników reprezentujących następujące szkoły
podstawowe i ponadpodstawowe powiatu dzierżoniowskiego:
Szkoła Podstawowa Nr 1 w Dzierżoniowie
Szkoła Podstawowa Nr 3 w Dzierżoniowie
Szkoła Podstawowa w Łagiewnikach
Zespół Szkół Nr 1 w Dzierżoniowie
Zespół Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego w Bielawie
I Liceum Ogólnokształcące w Dzierżoniowie
II Liceum Ogólnokształcące w Dzierżoniowie
Uczestnicy rozwiązywali samodzielnie otrzymane diagramy sudoku.
W I rundzie wszyscy uczestnicy rozwiązywali 3 diagramy: dwa z poziomu łatwego i jeden z poziomu średniego. Po krótkiej przerwie i poczęstunku w II rundzie uczestnicy rozwiązywali 2 diagramy jeden z poziomu średniego i jeden z poziomu trudnego.
O zwycięstwie decydował czas i prawidłowość rozwiązania łamigłówki.
Szkoły podstawowe:
1 miejsce zdobył Kornel Kwiatek ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Dzierżoniowie
2 miejsce zdobył Julian Kizym ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Dzierżoniowie
3 miejsce zdobył Kacper Mazur ze Szkoły Podstawowej w Łagiewnikach
Szkoły ponadpodstawowe:
1 miejsce zdobył Mateusz Krawczyk z II LO w Dzierżoniowie,
2 miejsce zdobyła Magdalena Szczypka z II LO w Dzierżoniowie.
3 miejsce zdobyła Julia Śliwa z I LO w Dzierżoniowie.
Gratulujemy zwycięzcom, dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w tym Emilii Botuszan oraz Kacprowi Kret za reprezentowanie naszej szkoły.
Szkolny organizator konkursu
Aleksandra Biel-Seremak











