W grudniu 2024 roku uczniowie klas czwartych Naszej Szkoły odbyli praktyki zawodowe.
Uczniowe klasy MTE4 Giza Szymon, Miłosz Puchała oraz Kacper Szachniewicz podczas praktyk w firmie ELEKTROSTER wykazali się dużą kreatywnością oraz umiejętnościami zawodowymi.
Zarząd firmy ELEKTROSTER doceniając wiedzę i zaangażowanie umożliwił praktykantom zdobycie certyfikatów z zakresu programowania sterowników PLC w środowisku CodeSys z chmurą DatePortal.
Pan prezes Piotr Pieszczoch na spotkaniu z praktykantami oraz Dyrekcją szkoły zaproponował bardzo ciekawa formę współpracy. Zaoferował swoje wsparcie sprzętowo-programowe dla pracowni zawodowych szkoły w zamian za ukierunkowane przygotowanie uczniów do praktyk a w przyszłości ułatwiony dostęp do ryku pracy.
Taką formą współpracy zainteresował również innych pracodawców Powiatu Dzierżoniowskiego między innymi firmę Elektro-Tech oraz Zakładu Usług Komunalnych w Łagiewnikach.


