Aktualności

Próbna ewakuacja w ramach działań przewidzianych w programie “Bezpieczny Dolnoślązak”.

W dniu dzisiejszym na podstawie obowiązujących przepisów związanych z bezpieczeństwem przeciwpożarowym, w naszej szkole odbyła się próbna ewakuacja w ramach działań przewidzianych w programie “Bezpieczny Dolnoślązak”.

Głównym celem przeprowadzonych ćwiczeń było zapoznanie uczniów i pracowników Szkoły z praktycznym zastosowaniem procedur dotyczących zachowania się w przypadku wybuchu pożaru lub powstania innego zagrożenia dla życia i zdrowia.

Dokładnie o godzinie 10.00 po usłyszeniu sygnału alarmowego, nauczyciele wraz z uczniami zachowując wytyczne zawarte w szkolnej Instrukcji Bezpieczeństwa Pożarowego, przedostali się drogami ewakuacyjnymi do punktu zbiórki, którym jest boisko szkolne.
Na boisku nauczyciele złożyli meldunek prowadzącej ewakuację – Pani dyrektor Anecie Błaszczuk.
W akcji brali udział: Dyrekcja, nauczyciele, uczniowie, pracownicy administracji i obsługi oraz pielęgniarka szkolna.