ZASADY KONSULTACJI W ZESPOLE SZKÓŁ NR 1 W DZIERŻONIOWIE NA CZAS ZAGROŻENIA EPIDEMIOLOGICZNEGO

Zasady przeprowadzania konsultacji w Zespole Szkół Nr 1   im.prof.Wilhelma Rotkiewicza w Dzierżoniowie

I. Zasady ogólne:
1. Do realizacji konsultacji wyznaczone są te same sale dla poszczególnych nauczycieli
i przedmiotów.
2. W celu odbycia konsultacji w danym dniu, uczeń jest zobowiązany zgłosić taką potrzebę nauczycielowi, za pośrednictwem dziennika elektronicznego Librus, najpóźniej na dwa dni robocze przed wyznaczonym dniem w harmonogramie konsultacji.
3. Nauczyciel potwierdza możliwość udziału w konsultacjach, poprzez odpowiedź na wiadomość otrzymaną od ucznia, najpóźniej jeden dzień przed wyznaczonym dniem konsultacji lub informuje o innym terminie.
W szczególnych przypadkach konsultacje mogą mieć charakter zdalny za zgodą zainteresowanych stron.
4. Przy wejściu do szkoły umieszczony jest płyn do dezynfekcji rąk i wszystkie osoby wchodzące do szkoły zobligowane są do korzystania z niego.
5. Każdy wchodzący (nie obowiązuje nauczycieli) do budynku szkoły ma obowiązek wpisania się na listę ( data imię, nazwisko, klasa i do kogo na konsultacje).
6. Nauczyciele prowadzący konsultacje zapatrzeni są w środki ochrony osobistej, w tym rękawiczki, maseczki ochronne, ewentualnie przyłbice.
7. Konsultacje są dobrowolne dla uczniów.

II. Zasady obowiązujące w salach konsultacyjnych:
1. W pomieszczeniu wyznaczonym do realizacji konsultacji przeznacza się:
– 4 m2 na osobę,
– 2 m dystansu społecznego pomiędzy osobami i 1,5 m odstępu pomiędzy stolikami w sali podczas konsultacji.
2. W grupie może przebywać do 12 uczniów.

III. Zasady dotyczące nauczycieli:
Nauczycielu:
1.O ustalonej godzinie wyjdź na spotkanie z uczniami w drzwiach wejściowych.
2.Wyjaśnij uczniom, jakie zasady bezpieczeństwa obecnie obowiązują w szkole
i dlaczego zostały wprowadzone.
3.Zorganizuj konsultacje indywidualne oraz grupowe z uwzględnieniem odległości pomiędzy stanowiskami nauki min.1,5 m (1 uczeń – 1 stolik).
4.W miarę możliwości dopilnuj, aby uczniowie nie pożyczali sobie przyborów
i podręczników.
5.Wietrz salę, w której organizujesz konsultacje, co najmniej raz na godzinę.
6.Zwracaj uwagę, aby uczniowie często i regularnie myli ręce.
7.Unikaj organizowania większych skupisk uczniów w jednym pomieszczeniu.

IV. Zasady dotyczące uczniów:

Uczniu:
1. Otrzymujesz możliwość konsultacji indywidualnych lub grupowych. Zapoznaj się z ich harmonogramem oraz najpóźniej na 1 dzień przed datą konsultacji należy wysłać na adres
e-mail szkoły sekretariat@zs1-radiobuda.pl
2. Nie przychodź na konsultacje, jeżeli jesteś chory lub w Twoim domu przebywa ktoś na kwarantannie lub w izolacji. Wówczas wszyscy musicie pozostać w domu oraz stosować się do zaleceń służb sanitarnych i lekarza.
3. Jeżeli umówiłeś się na konsultacje, a nie możesz przyjść, zgłoś ten fakt odpowiednio wcześniej – nauczyciel będzie mógł zaprosić w zastępstwie innego ucznia.
4. Zabieraj do szkoły własny zestaw podręczników i przyborów. W szkole nie będziesz mógł ich pożyczać od uczniów.
5. W drodze do i ze szkoły korzystaj z osłony na usta i nos oraz zachowuj dystans społeczny.
6. Przy wejściu do szkoły obowiązkowo wpisz się na listę, zdezynfekuj ręce, a jeżeli masz przeciwwskazania zdrowotne do stosowania środków do dezynfekcji natychmiast umyj ręce.
7. Bezwzględnie stosuj zasady higieny: często myj ręce wodą z mydłem i nie podawaj ręki na powitanie, zachowuj dystans, a także unikaj dotykania oczu, nosa i ust.
8. Zwracaj uwagę na odpowiedni sposób zasłania twarzy podczas kichania czy kasłania. Stosownie zwracaj uwagę innym w tym zakresie.

OBOWIĄZKOWO MASECZKA LUB PRZYŁBICA ORAZ RĘKAWICZKI.

9. Unikaj większych skupisk uczniów, zachowuj dystans przebywając na korytarzu,
w toalecie, innych pomieszczeniach wspólnych oraz na terenie szkoły.