Aktualności

II warsztaty gimnastyczne pt. „Średniaki kreatywnie – czyli ekwilibrystyka z teatrem ruchu by uczeń nie pozostawał już w bezruchu” 💪💪💪 realizowane w ramach grantu oświatowego.

W dniu 10.06.2022 odbyły się w naszej szkole drugie warsztaty gimnastyczne pt. „Średniaki kreatywnie – czyli ekwilibrystyka z teatrem ruchu by uczeń nie pozostawał już w bezruchu” 💪💪💪 realizowane w ramach grantu oświatowego. Warsztaty przeznaczone były dla uczniów szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych powiatu dzierżoniowskiego👫👭👬. Wzięli w nich udział uczniowie oraz nauczyciele I Liceum Ogólnokształcącego, Zespołu Szkól nr3, Zespół Szkół nr 2, Zespół Szkół nr1, Szkoła Podstawowa nr1, Szkoła Podstawowa nr5 w Dzierżoniowie.
Celem warsztatów było wdrożenie nowych technik sportowych, zapoznanie z biomechaniką ludzkiego ciała poprzez czynny udział w warsztatach.🏋🏋🏋
Warsztaty prowadzili Adam Wysoczański🤓 fizjoterapeuta i trener Stowarzyszenia Arte-Fit oraz Szymon Flis 🤓 inżynier mechaniki i budowy maszyn, fizjoterapeuta, a organizatorem była Pani prof. Małgorzata Owczarek oraz Lesław Sobolewski i Grzegorz Giża
Panowie rozpoczęli od pokazu akrobatycznego, który wzbudził w uczestnikach wiele pozytywnych emocji. Akrobaci nie tylko ożywili widownie ale również wzruszyli. Show Adama i Szymona na pewno zachęcił do aktywności i „ruszenia się z kanapy” (jak powiedział jeden z uczestników) 😍😍😍
Następnie odbył się wykład na temat „Metodyka ruchu – anatomia i biomechanika podstawowych czynności ruchowych. Wady postawy, a płynność wykonywanych ćwiczeń”, lekcja mechaniki przy użyciu ludzkiego ciała – Fuzja biomechaniki i anatomii w inżynierii ludzkiego ciała.🕵🕵🕵
W Części kolejnej odbyły się zajęcia praktyczne.💪💪💪🏃🏃🏃 Trenerzy zaczęli od mocnej rozgrzewki, by w kolejnym etapie uczniowie mogli bezpiecznie przejść do nauki wykonywania piramid akrobatycznych. Uczniowie z wielkim zapałem i zaangażowaniem brali udział w ćwiczeniach i widać było, że sprawia to im super zabawę i frajdę. Nawet opiekunowie uczniów podjęli walkę zrobienia jednej z figur akrobatycznych 😉 Zajęcia uświadomiły młodzieży, jak istotne korzyści płyną z posiadania wiedzy na temat anatomii ruchu ciała i jak wielki wpływ na ruch na nasze codziennie funkcjonowanie. Co jest bardzo istotne- szczególnie w czasie, gdy świat zmaga się z konsekwencjami pandemii.🏋🏋
Na koniec wszyscy uczestnicy oraz opiekunowie otrzymali pamiątki z logo szkoły i zrobili pamiątkowe zdjęcie.📷📷📷 😃😃
Mamy nadzieję, że ten dzień zostanie na długo w pamięci uczestników i z niecierpliwością czekamy na kolejne tego typu wydarzenia, o których będziecie na bieżąco informowani. Zachęcamy do śledzenia nas na FB.👀👀👀🕵🕵😀
Szczególne podziękowania dla najlepszych prowadzących, za super przygotowane warsztaty oraz dobrą zabawę;) Adam Wysoczański i Szymon Flis BRAWO!!!! 👏👏👏👏
Miło było gościć szkoły II LO, ZS nr3, ZS nr2, ZS nr1, SP5 i SP9 w Dzierżoniowie 😀😀😀🙋🙋🙋