Aktualności

Święto Edukacji Narodowej oraz Ślubowanie klas pierwszych.

13 października 2022 roku odbył się w naszej szkole uroczysty Apel z okazji Święta Edukacji Narodowej oraz Ślubowanie klas pierwszych.
„ Miarą kultury społeczeństwa jest szacunek okazywany stanowi nauczycielskiemu” – myśl tę wypowiedziała Eliza Orzeszkowa , a ponieważ jest jak najbardziej aktualna, zasługuje dziś na przypomnienie.
14 października 1773 roku Sejm Rzeczpospolitej zatwierdził Komisję Edukacji Narodowej-pierwszą w Europie państwową władzę oświatową powołaną przez króla Stanisława Augusta Poniatowskiego.
Był to wielki krok w tworzeniu polskiego szkolnictwa na szczeblach: podstawowym, średnim i wyższym. Od tej pory dzień 14 października uznawany jest jako Dzień Nauczyciela.
Nasi drodzy nauczyciele oto życzenia dla Was.
Za serce, uśmiech, dobre słowo,
zachętę do pracy gdy nic się nie udawało
i pochwałę gdy wszystko szło dobrze.
Za pomoc w odkrywaniu tego w czym jesteśmy najlepsi
i przekonywanie, że możemy zrobić więcej niż się spodziewamy.
Za pokazanie nam, że się liczymy i jesteśmy ważni.
Za to, że w tak wielu sytuacjach mogliśmy zawsze na Państwa liczyć.
Z okazji Dnia Nauczyciela życzymy takich myśli i marzeń które dają się urzeczywistnić.
Ślubowanie na sztandar szkoły w imieniu klas pierwszych złożyli
Julia Pestka z klasy TI1a
Zuzanna Bagińska z klasy TI1b
Sofia Turiakhina z klasy TIM1
Rotę ślubowania odczytała wychowawczyni klasy TIM1 profesor Ewa Gulka. Pani dyrektor Zdzisławę Kądziołkę przyjęła ślubowanie i wręczyła przedstawicielom klas pamiątkowe tarcze z logiem Radiobudy.
Z okazji święta Edukacji Narodowej uczniowie klasy TIM2 wraz z wychowawczynią Aleksandrą Biel-Seremak przygotowali program „Familiada”.
Uczniom klas pierwszych jeszcze raz życzymy wielu sukcesów w murach naszej szkoły!